Stopa cukrzycowa | Clear-G Formula | Informacja porada | tel. 001-705-304-0160 | pon. sr. pt. | w godz. 17:00 - 20:00
Gangrena (martwica, zgorzel) sucha palcow u stopy cukrzycowej. Nieleczona stopa niedokrwienna naczyniowa lub neuropatyczna moze doprowadzic do amputacji stopy - operacji malej lub duzej Reverse Diabetic and Non-Diabetic Foot Gangrene Naturally with Clear-G Formula   ReverseGangrene.eu: Reverse Diabetic and Non-diabetic foot gangrene naturally with Gangrene Clear-G Formula   Remedios naturales para la gangrena | Medicina alternativa canadiense para la gangrena | Detener el avance de la gangrena | Gangrena en los pies   Remèdes naturels pour la gangrène | Remèdes doux pour la gangrène | Arrêter la progression de la gangrène | Gangrène sèche du pied   Natürliche Heilmittel gegen Wundbrand | Alternative Heilmittel gegen Wundbrand | Stoppen Sie das Fortschreiten von Wundbrand | Trockener Wundbrand
Stopa cukrzycowa | Preparat naturalny Clear-G Formula | Gangrena martwica zgorzel | Powiklania zespolu stopy cukrzycowej.
 ~ Wiedza najlepszą metodą zapobiegania stopie cukrzycowej ~ 

Praktyczna pomoca cukrzykom w potrzebie.
Jak zapobiec powikłaniom zespołu stopy cukrzycowej oraz uniknąć amputacji


Stopa cukrzycowa: kanadyjski preparat naturalny Clear-G Formula: Jak uniknac gangreny suchej - powiklania zespolu stopy cukrzycowej u osob starszych oraz zapobiec amputacji konczyn dolnych

Preparat Clear-G Formula: Konkretna pomoc dla chorych ze stopą cukrzycową oraz z miażdżycą niedokrwienną kończyn


Mikołów, 12 marca 2013 r.

Panie Andrzeju!

Mam 79 lat. Od 19 lat choruję na cukrzycę typu 2. Od 12 lat przyjmuję insulinę 3x dziennie. Wcześniej wielokrotnie cierpiałem na zakrzepicę żył w nogach, co doprowadziło do niedokrwienia, a także do powstania żylaków.

Moje problemy ze stopą cukrzycową zaczęły się 5 lat temu od ropnego stanu zapalnego stawu kostkowego lewej nogi. Skóra na ścięgnie powyżej pięty zrobiła się czarna.

W szpitalu nacięto to miejsce i wyciśnięto ropę. W miejscu martwiczej skóry powstała rana o długości 10 cm, która była leczona w Przychodni Chirurgicznej. Niestety, rana wciąż się powiększała po obu stronach ścięgna i pogłębiała się.

Na kostce powstała też nowa ranka, która mimo stosowania różnych maści przepisywanych przez dermatologów i chirurgów powiększyła się do 8 cm średnicy. Rany wokół ścięgna jeszcze bardziej się pogłębiły i stały się cuchnące od gnijącej tkanki.

Ból był nie do wytrzymania. Obrzęk stopy i nogi sięgał aż po kolano.

Szukałem pomocy, także w medycynie chińskiej - bez skutku. Zarówno ja, jak i moja rodzina, zaczynaliśmy tracić nadzieję, że te rany kiedykolwiek się zagoją.

Ponad rok temu córka znalazła w Internecie witryne poświęconą problemom stopy cukrzycowej. Tak dowiedziałem się o istnieniu Pańskiego preparatu Clear-G Formula. Po przeczytaniu informacji na temat jego właściwości i przydatności w leczeniu stopy cukrzycowej, mimo dużych kosztów zakupiłem 2 opakowania.

W trakcie zażywania drugiego opakowania rany zaczęły się oczyszczać. Nie cuchnęły, pokazała się ziarnina. Zakupiłem 3 następne opakowania. Rany systematycznie się zmniejszały.

Zdziwienie chirurga bylo ogromne! Głębokie rany wokół ścięgna wypełniły się, a na kostce zmniejszyły się o 70%. Zmniejszył się też ból.

Od października 2012 r. nie zażywałem preparatu. Stosowałem tylko miód Manuka. Niestety, przyrost zdrowej tkanki zmniejszył się i nastąpił zastój. Więc zdecydowałem się kontynuować zażywanie Pana preparatu, aby doprowadzić do całkowitego wyleczenia ran, w co gorąco wierzę.

Ogromne dzięki za ten wspaniały preparat! Jest on nadzieją dla mnie i dla wielu innych osób z podobnymi problemami.

Z powazaniem,

Henryk P.

15 marca 2013 r.

Witam!

Przesyłam Panu trzy zdjęcia zrobione przez mojego brata potwierdzające postępy w leczeniu nóg naszego ojca: pierwsze to stan lewej nogi z lutego 2012 r., dwa następne to stan tej samej nogi z października 2012 r. po zastosowaniu Pańskiego preparatu.

Różnica jest ogromna!

Chirurg, który opiekuje się ojcem był pod wielkim wrażeniem stopnia poprawy stanu ran i ogólnego stanu kończyn, podczas gdy kilkuletnie konwencjonalne leczenie nie przynosiło skutków, wręcz przeciwnie - stan się tylko pogarszał!

Bardzo się cieszę, że preparat, który Pan opracował pomógł mojemu ojcu.

Pozdrawiam serdecznie,

Córka DanutaSwiadectwo Henryka P., zdjecie lewej nogi, luty 2012 r., stan przed zazywaniem preparatu Clear-G Formula  Swiadectwo Henryka P., zdjecie lewej nogi, pazdziernik 2012 r., stan po leczeniu preparatem Clear-G Formula  Swiadectwo Henryka P., zdjecie lewej nogi, pazdziernik 2012 r., stan po leczeniu preparatem Clear-G Formula
Zespól stopy cukrzycowej nie musi doprowadzic do owrzodzen, deformacji stopy, infekcji, a w rezultacie do powstania nieodwracalnie martwej tkanki, czyli gangreny (martwicy, zgorzeli) i koniecznosci amputacji palcow, stopy, a nawet calego podudzia - radykalnego i okaleczajacego zabiegu.
Wiekszosci tych powiklan mozna z powodzeniem uniknac!

Krajowi eksperci zgodnie przypominaja, ze jesli jestes cukrzykiem z chora stopa i slyszysz, ze amputacja to dla ciebie jedyny ratunek, to powinienes niezwlocznie skontaktowac sie ze specjalistycznym gabinetem stopy cukrzycowej.

Tymczasem w Polsce istnieje zaledwie kilka zespolów specjalistów potrafiacych kompleksowo leczyc stope cukrzycowa. Niestety, tzw. medycyna zespolowa, uwazana za niekonwencjonalny model leczenia stopy cukrzycowej, nadal nie jest w kraju formalnoprawnie uregulowana.

Pekajace w szwach ponadregionalne gabinety stopy cukrzycowej w Gdansku, Krakowie, Poznaniu i Warszawie dysponuja ograniczona liczba miejsc. Stad tez przewlekle chorzy na cukrzyce z powiklaniami neurologiczno-naczyniowymi zmuszeni sa do biernego oczekiwania w dlugich kolejkach.

W rezultacie tylko niewielki odsetek pacjentów jest w stanie skorzystac z wielospecjalistycznego leczenia. W przeciwienstwie do krajow zachodnich, chorzy ze stopa cukrzycowa w Polsce maja ograniczone mozliwosci korzystania z hospitalizacji oraz leczenia ambulatoryjnego.

Wobec czego przewazajaca wiekszosc z nich wedruje "od specjalisty do specjalisty" - diabetologa, chirurga, dermatologa (w przypadku zmian skórnych), neurologa, ortopedy. Poniewaz dostep do gabinetow stopy cukrzycowej jest ograniczony i czesto spózniony, standardowe zabiegi medyczne maja niejednokrotnie charakter dorazny. W wielu przypadkach prowadzi to do koniecznosci amputacji palcow u stopy czy tez calej stopy, a nawet nogi.

Jak pisze zrozpaczona corka 86-letniej matki z chora stopa:

  "Czas oczekiwania na wizyte w poradni jest bardzo dlugi. Mozna dwa razy umrzec i nie doczekac sie. Nawet prywatnie jest bardzo ciezko zalatwic wizyte u lekarza diabetologa, ktorego dzialania i tak sa bardzo ograniczone.
  Chirurdzy pogorszyli stan duzego palca u stopy mojej mamy usuwajac tkanke martwicza przy paznokciu i uszkadzajac male naczynka krwionosne. W ciagu tygodnia z malej plamki przy paznokciu zaczal czerniec caly palec. Obecnie jest on koloru ciemnofioletowego, a przy skorkach paznokcia pojawila sie czarna tkanka martwicza.
  Mierzy cisnienie i pyta jak sie pani czuje, a nastepnie stwierdza, ze cukry nie sa zle, insulina tez jest dobrze dawkowana. To wszystko, cala wizyta (...)

  Mnie po prostu rece opadaja jak widze dzialania chirurgow, ktorzy tylko pogorszyli stan duzego palca u stopy mojej mamy. Zaczeli usuwac tkanke martwicza przy paznokciu i uszkodzili male naczynka krwionosne. Do tego radzili, zeby moczyc noge w wodzie z szarym mydlem, co tylko rozpulchnilo tkanke.

  W ciagu jednego tygodnia z malej plamki przy paznokciu zaczal czerniec caly palec. Obecnie jest on koloru ciemnofioletowego, a przy skorkach paznokcia pojawila sie czarna tkanka martwicza. Mam nadzieje uratowac ten palec, poniewaz z powodu podobnych dzialan lekarzy chirurgow i poradni diabetologicznej w zeszlym roku mama stracila dwa palce u prawej stopy".

Mamy tez jedna z najgorszych w Europie polityke refundacji leków oraz sprzetu diabetologicznego, co w praktyce pozbawia cukrzyków dostepu do nowoczesnej terapii, z najnowszymi opatrunkami do pielegnacji ran wlacznie. Chorzy na cukrzyce skarza sie, ze ubywa poradni diabetologicznych. NFZ bowiem, coraz bardziej zaostrzajac wymogi, albo obcina kontrakty diabetologom, albo w ogole je odbiera.

Jak slusznie podkreslil dr. Grzegorz Rosinski z warszawskiego gabinetu stopy cukrzycowej na Banacha, to mit, ze chirurg, amputujac noge, ratuje komus zycie. On je de facto skraca. Ludzie po amputacji zachowuja sie jak po smierci bliskiej osoby, popadaja w depresje, czasem probuja nawet popelnic samobójstwo. Ponadto wiekszosc osob po amputacji wysylana jest do domu bez kontynuowania leczenia - rehabilitacji, która pozwolilaby odzyskac sprawnosc fizyczna, równowage psychiczna i miejsce w swoim srodowisku.

Oto krajowe realia leczenia tego najpowszechniej wystepujacego powiklania naczyniowo-neurologicznego u przewlekle chorych na cukrzyce. Nie zapominajmy, ze obecnie w Polsce srednio co drugiemu cukrzykowi z chora stopa grozi amputacja. Oznacza to 38 amputacji dziennie, z ktorych co najmniej 30 mozna by zapobiec.

Jak trafnie ujal to dr. Marek Orkiszewski, zwolennik i propagator larwoterapii w Polsce, leczenie - w tym stopy cukrzycowej - wymaga wyjscia poza ramy ogolnie pojetej medycyny, wtedy gdy metody tradycyjne nie rokuja powodzenia, a metody niestandardowe daja szanse przezycia oraz gdy ich ryzyko stosowania jest mniejsze, niz pozostawienie pacjenta w "objeciach" sposobów tradycyjnych.

Jesli wiec jestes pacjentem lub pacjentka z chora stopa, to nie siedz z zalozonymi rekoma! Zacznij korzystac z roznych form leczenia uzupelniajacego. Zazywajac preparat Clear-G Formula mozesz zapobiec owrzodzeniom, deformacji stopy, infekcji, powstaniu gangreny (martwicy, zgorzeli), a tym samym koniecznosci amputacji palców, stopy, a nawet calego podudzia - radykalnego i okaleczajacego zabiegu.

Albowiem walka z powiklaniami stopy cukrzycowej to gra o wysoka stawke: trzeba dac z siebie wszystko. W przeciwnym razie w ciagu 6-12 miesiecy od momentu diagnozy zagrazac ci bedzie amputacja. A w ciagu pieciu lat od momentu utraty jednej konczyny zagrazac ci bedzie amputacja drugiej konczyny, a nawet utrata zycia...

Powiklania w postaci tzw. zespolu stopy cukrzycowej to znaczniej wiecej niz tylko "postrach dla cukrzykow". To realne zagrozenie dla wiekszosci przewlekle chorych na cukrzyce. Zagrozenie, z ktorego - niestety - tylko niewielki odsetek pacjentow zdaje sobie w pelni sprawe.

Chory na cukrzyce powinien sam kontrolowac, a w niektorych przypadkach sam intensyfikowac leczenie, tak aby nie doprowadzic do ostrych i przewleklych powiklan cukrzycowych. W przypadku stopy cukrzycowej, niestety, wielu lekarzy, glownie z prowincjonalnych placowek, rzadko szuka innych mozliwosci leczenia. Najprosciej pacjenta odeslac na chirurgie...

Lekarze specjalisci nieustannie bija na alarm, ze amputacja powinna byc ostatecznoscia, a nie jedynym rozwiazaniem. Podczas gdy ich glos pozostaje tylko przyslowiowym wolaniem na puszczy, niezliczonym rzeszom chorych codziennie przychodzi mierzyc sie z okrutna rzeczywistoscia...

Zanim dojdzie do trwalych i nieodwracalnych zmian martwiczych zwykle prowadzacych do amputacji, warto zatem zapoznac sie z dostepnymi komplementarnymi (uzupelniajacymi) srodkami zapobiegania oraz wspomagania konwencjonalnego (standardowego) leczenia zespolu stopy cukrzycowej. Wiedza bowiem na ten temat moze okazac sie zbawienna dla wielu cukrzyków z chora stopa oraz/albo miazdzyca niedokrwienna.

Informacja na temat mozliwosci zakupu doustnego preparatu wspomagajacego <i>Clear-G Formula: cena - formy zaplaty - termin dostawy - koszt Preparat Clear-G Formula CENA ZAKUP Info


Preparat Clear-G Formula: Owrzodzenia i trudno gojace sie rany

Stosowany komplementarnie (uzupelniajaco) preparat Clear-G Formula jest pomocny nie tylko w zapobieganiu powiklaniom zespolu stopy cukrzycowej, lecz rowniez w leczeniu trudno gojacych sie owrzodzen i przewleklych ran stopy cukrzycowej, wydatnie zmniejszajac ryzyko ich zakazenia prowadzacego w 85 procentach do gangreny, czyli martwicy (zgorzeli) - nieodwracalnego uszkodzenia tkanek prowadzacego do koniecznosci wykonania amputacji.

Rana u chorego na cukrzyce - przypomina dr n. med. Teresa Koblik, kierownik wielospecjalistycznego Gabinetu Stopy Cukrzycowej w Krakowie - to zupelnie inne "opowiadanie" niz rana chorego bez cukrzycy. Ma ona inna specyfike, inne medyczne parametry i jest bardzo trudna i zmudna w gojeniu. Leczenie wymaga cierpliwosci ze strony pacjenta i personelu medycznego.

Istota leczenia owrzodzenia - bardzo trudnego i czasochlonnego - jest jak najszybsze zagojenie rany oraz wyleczenie stopy, co konwencjonalnej medycynie zajmuje od kilku do kilkunastu miesiecy. Preparat Clear-G Formula pomaga znacznie przyspieszyc ten proces, zwlaszcza przy równoczesnym wdrozeniu - o ile jest to wskazane (i mozliwe) - intensywnej insulinoterapii (wielokrotnych wstrzykniec insuliny), tlenoterapii hiperbarycznej oraz/albo larwoterapii (biochirurgii).

Preparat Clear-G Formula wydatnie przyspiesza ustapienie procesu zapalnego oraz powrot do równowagi w owrzodzeniu na tle miazdzycowych zmian tetnic, dzieki czemu zaczyna tworzyc sie ziarnina - jeden z procesów naprawy (gojenia) tkanek, które ulegly uszkodzeniu i maja mala zdolnosc regeneracji lub nie posiadaja jej wcale. Ziarnina sklada sie z nowopowstalej tkanki lacznej zawierajacej bogata siec naczyn krwionosnych (angiogeneza) "zawieszonych" pomiedzy wlóknami kolagenu oraz niedojrzalej macierzy pozakomórkowej. Ziarnina odbudowuje tkanke wypelniajac jej ubytki zdrowa tkanka, jak równiez stanowi bariere przed bakteriami.

Gojenie przez ziarninowanie jest dluzszym procesem i ma miejsce wtedy, gdy z róznych powodów (brak zaopatrzenia rany, ubytek naskórka, zakazenie) nie doszlo do pierwotnego zamkniecia rany. W dnie rany powstaje ziarnina z wrastajacych naczyn krwionosnych. Ziarnina jest podlozem do regeneracji powierzchownych warstw skóry i naskórka, który narasta z brzegów rany na ziarnine. Blizna pozostala po wygojeniu sie rany przez ziarninowanie (w okresie ziarninowania powierzchnia rany staje sie rózowa i blyszczaca) jest duza i widoczna. Niekiedy pojawiaja sie zmiany w zabarwieniu skóry.

Stosowanie bakteriobójczych (odkazajacych) srodkow opatrunkowych oraz antybiotyków w przypadku owrzodzenia czesto opóznia ziarninowanie, drazniac powierzchnie owrzodzenia, przyczyniajac sie do powstania opornosci bakterii (na antybiotyki), dzialajac toksycznie na tkanki, a takze wywolujac uczulenia.

Preparat Clear-G Formula jest równie skuteczny w leczeniu uzupelniajacym owrzodzen podudzi, gdzie stosowanie tradycyjnych opatrunków nie jest zalecane, jako ze ich kazdorazowa zmiana powoduje bolesne odrywanie strupa utworzonego z nowych zdrowych tkanek.

Informacja na temat mozliwosci zakupu doustnego preparatu wspomagajacego <i>Clear-G Formula: cena - formy zaplaty - termin dostawy - koszt Preparat Clear-G Formula CENA ZAKUP Info


Preparat Clear-G Formula: Profilaktyka oraz leczenie uzupelniajace odlezyn

Dzieki swym wlasciwosciom preparat Clear-G Formula okazuje sie pomocny zarowno w zapobieganiu, jak i leczeniu owrzodzen oraz ran odlezynowych, na ktorych powstanie narazone sa osoby obloznie chore. Osoby te maja trudnosci z poruszaniem sie w lózku badz korzystaja z wózka inwalidzkiego, czesto (choc nie tylko) z powodu przewleklych powiklan zespolu stopy cukrzycowej.

Na skutek pogorszenia krazenia, a tym samym ukrwienia tkanek w miejscach, na ktore polozony jest najwiekszy ucisk ciala dochodzi do powstania trudno gojacych sie, narazonych na zakazenia ran, jak równiez do martwicy suchej lub rozplywowej, w zaleznosci od tkanek, w których wystepuje.

Odlezyny tworza sie glownie tam, gdzie skóra i znajdujaca sie pod nia tkanka sa blisko kosci, a wiec w okolicy kosci krzyzowej, kosci ogonowej, posladków, na pietach lub biodrach; w stanach ciezkich nawet na ramionach, kostkach oraz kolanach. Poniewaz cukrzyca oraz miazdzyca sprzyjaja powstawaniu odlezyn, wystepuja one zwykle u osób z niedokrwistoscia i obrzekami oraz z podrazniona i sucha skóra.

Wziawszy pod uwage wlasciwosci preparatu Clear-G Formula, nie sposób przecenic jego roli w leczeniu komplementarnym (uzupelniajacym, wspomagajacym) odlezyn, zwlaszcza u osób starszych przewlekle chorych.

Informacja na temat mozliwosci zakupu doustnego preparatu wspomagajacego <i>Clear-G Formula: cena - formy zaplaty - termin dostawy - koszt Preparat Clear-G Formula CENA ZAKUP Info


Preparat Clear-G Formula: Leczenie uzupełniajace zmian skórnych

W przebiegu cukrzycy wystepuja liczne zmiany dermatologiczne. Skóre diabetyków, zwlaszcza z niewyrownana cukrzyca cechuje:

 • nadmierna suchosc,
 • zluszczanie,
 • sklonnosc do zmian wypryskowych,
 • zmniejszone wydzielanie potu oraz zwiazany z tym
 • swiad, ktory powodujac drapanie moze prowadzic do zwiekszonej zachorowalnosci na zakazenia ropne i powstawania takich zmian, jak czyraki.

Zakazenia bakteryjne oraz grzybiczne
Do najczestszych zmian dermatologicznych towarzyszacych niewyrównanej cukrzycy (nieprawidlowym poziomom cukru we krwi) naleza zakazenia bakteryjne oraz grzybicze. Te ostatnie wywolywane sa glównie przez grzyby drozdzakowate typu Candida sp. i objawiaja sie m.in. jako wyprzenia drozdzakowe w okolicy pachwin, pod piersiami czy w faldach skórnych. Powstawaniu zakazen bakteryjnych i grzybiczych sprzyjaja nieprawidlowe poziomy cukry we krwi.

Pomaranczowe zabarwienie dloni, stop oraz kepki zólte powiek
Charakterystyczna u cukrzyków bywa takze ksantoza objawiajaca sie charakterystycznym pomaranczowym, zóltawozlocistym lub kanarkowym przebarwieniem skóry, zwlaszcza na dloniach i podeszwach oraz na nosie i malzowinach usznych.

Objaw cukrzycy utajonej lub jawnej moga stanowic tez kepki zólte powiek - plaskowyniosle, dosc miekkie guzki o zóltawym zabarwieniu umiejscowione na powiekach. Jedna z odmian kepek zóltych towarzyszy równiez hiperlipoproteinemii (podwyzszonego poziomu cholesterolu i triglycerydów we krwi).

Brunatnobrazowe paznokcie
Zmiany troficzne moga dotyczyc tez paznokci o brunatnobrazowym zabarwieniu, z oddzielajaca sie plytka paznokciowa.

Rozwoj i nawroty rózy
W przypadku niewyrównanej cukrzycy stosunkowo czesto u osób z cukrzyca dochodzi do rozwoju rózy oraz jej nawrotow. Choroba ta o wyjatkowo niekorzystnym przebiegu moze nawracac, przebiegac nietypowo - pod postacia rózy zgorzelinowej czy pecherzowej, takze krwotocznej, i czasem doprowadzic do owrzodzen oraz sloniowacizny.

Informacja na temat mozliwosci zakupu doustnego preparatu wspomagajacego <i>Clear-G Formula: cena - formy zaplaty - termin dostawy - koszt Preparat Clear-G Formula CENA ZAKUP Info


Preparat Clear-G Formula: Chromanie przestankowe / miazdzyca niedokrwienna konczyn

Owrzodzenie, zgorzel oraz zmiany martwicze, czyli gangrena sa rowniez rezultatem niedokrwienia krytycznego konczyn (wedlug czterostopniowej skali Fontaine'a) spowodowanego przewlekla miazdzyca zarostowa tetnic. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest dyskomfort podczas chodzenia, zwany chromaniem przestankowym.

Na chromanie przestankowe, tzw. "chorobe wystaw sklepowych" - dokuczliwy ból nóg czesto zatrzymujacy chorego w pól drogi na ulicy - cierpi w Polsce przeszlo 600 tysiecy osób. Niestety, daje ono objawy dopiero wtedy, gdy naczynie krwionosne jest zamkniete w co najmniej 75 procentach. Stad tez w wiekszosci przypadkow wykrywa sie je bardzo pozno, kiedy u wiekszosci pacjentow wystepuja juz bóle spoczynkowe (stale) i obrzeki. Jesli dyskomfort podczas chodzenia pojawia sie po przejsciu 100 metrów, pacjent kwalifikuje sie do zabiegu chirurgicznego.

W niedokrwionych miesniach krew zmienia wlasciwosci. Neutrofile (komórki ukladu odpornosciowego) uwalniaja wiele niekorzystnych substancji, m.in. wolne rodniki tlenowe. Kiedy ból zmusi do zatrzymania, naplywa nowa porcja krwi i wyplukuje te szkodliwe substancje do calego ustroju, powodujac uszkodzenie narzadów odleglych - naczyn mózgowych, wiencowych.

Zazywanie preparatu Clear-G Formula wydatnie poprawia ukrwienie konczyn dolnych, miedzy innymi dzieki wytworzeniu tzw. krazenia obocznego. W przypadku chromania przestankowego poprawa krazenia objawia sie wydluzonym dystansem przejscia bez bólu, skróconym czasem trwania bólu po przejsciu maksymalnego odcinka drogi oraz wzrostem kostkowo-ramieniowego wskaznika cisnieniowego, czyli wzrostem stosunku cisnienia krwi mierzonego w tetnicach podudzia na wysokosci kostki do cisnienia krwi mierzonego w tetnicy ramiennej.

Informacja na temat mozliwosci zakupu doustnego preparatu wspomagajacego <i>Clear-G Formula: cena - formy zaplaty - termin dostawy - koszt Preparat Clear-G Formula CENA ZAKUP Info


Preparat Clear-G Formula: Kompleksowy mechanizm działania

Mgr Andrzej Mierzejewski RHN, BHT, MA, formulator Clear-G Formula udziela informacji na temat preparatu oraz sluzy porada mailem lub telefonicznie pod numerem 001-705-707-1074 w poniedzialki, srody i piatki w godz. od 17:00 do 21:00 (z wyjatkiem swiat).

Clear-G Formula to unikalny, jedyny w swoim rodzaju kompleksowy preparat naturalny wspomagajacy leczenie przyczyn, nie zas tylko objawow, zespołu stopy cukrzycowej oraz miazdzycy niedokrwiennej konczyn.

Medycyna konwencjonalna jak wiadomo ogranicza sie jedynie do objawowego leczenia przewleklych powiklan cukrzycy, stosujac leki farmakologiczne spowolniajace jedynie procesy chorobowe badz tez - jak w przypadkach znacznego zaawansowania zmian miazdzycowych - uciekajac sie do zabiegow chirurgicznych w celu mechanicznego usprawnienia uposledzonego przeplywu krwi, takich jak angioplastyka - polegajaca na poszerzeniu zwezonych lub zamknietych naczyn krwionosnych, zakladanie stentow czy tez wszczepianie bypassów.

Poniewaz jest to leczenie objawowe, czyli nie leczace przyczyn, choroba nadal postepuje.

Otoz kompleksowy preparat naturalny Clear-G Formula pomaga wyjsc poza ten obowiazujacy schemat. A tym, co zdecydowanie odroznia go od typowych srodkow farmakologicznych jest to, ze kompleksowo wspomaga on leczenie przyczyn - nie zas tylko objawow! - chorobowych powiklan cukrzycy. Stad tez jego systematyczne stosowanie znakomicie poprawia wyniki, tak bardzo trudnego przeciez i o niepewnym rokowaniu, standardowego leczenia chorych z zespolem stopy cukrzycowej oraz/lub miazdzycy niedokrwiennej konczyn.

Jednym z wielu mechanizmow dzialania preparatu jest stymulowanie produkcji tlenku azotu (NO) w naczyniach krwionosnych. Dzieki temu moze dojsc do normalizacji funkcjonowania sródblonka, czyli do prawidlowego rozszerzania naczyn - regulacji napiecia i co za tym idzie cisnienia tetniczego.

Bioaktywny tlenek azotu (NO) niezbedny jest równiez do prawidlowego funkcjonowania miesni gladkich, fibroblastów (komórek tkanki lacznej wlasciwej), komórek nerwowych oraz do hamowania agregacji trombocytów (plytek krwi odpowiedzialnych za proces inicjacji krzepniecia, fibrynolizy - rozpuszczania skrzepu/fibryny i skurczu naczyn krwionosnych), jak rowniez do hamowania agregacji leukocytów (bialych krwinek odpowiedzialnych za ochrone organizmu przed patogenami).

Podobnie jak wiele innych stanów patologicznych (chorobowych) cukrzyca zwiazana jest miedzy innymi z zaburzeniami homeostazy (równowagi) mikroelementów, takich jak chrom, cynk, krzem, mangan czy selen - pierwiastków absolutnie koniecznych do prawidlowego funkcjonowania organizmu.

Stad tez leczenie cukrzycy powinno rowniez polegac na wyrównaniu oraz optymalizacji mikroelementów w ustroju chorego. Badania kliniczne dowodza bowiem, ze pelnia one wazna istotna role zarówno w zapobieganiu oraz/lub oddalaniu powstawania powiklan cukrzycowych, jak i w opóznianiu koniecznosci stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych.

Dla przykladu, wchodzacy w sklad preparatu Clear-G Formula cynk jest pierwiastkiem niezbednym do prawidlowego metabolizmu cukrów i bialek. Jego jony sa czescia stukturalna insuliny. Obecnosc cynku znacznie zwieksza tolerancje na glukoze, jak równiez zmniejsza niebezpieczenstwo wystapienia infekcji przy cukrzycy. Cynk pelni wiele istotnych funkcji w skórze, warunkujac miedzy innymi ochrone przeciwrodnikowa oraz regulacje metabolizmu kwasów tluszczowych. Jest wrecz niezbedny do utrzymania optymalnego stezenia witaminy A we krwi oraz jej zuzycia przez tkanki. Jony cynku pelnia tez niezwykle istotna funkcje w regulacji procesów ukladu immunologicznego (odpornosciowego) pozostajacego w scislym kontakcie ze skóra.

Z kolei witaminy takie jak B1 (tiamina) oraz B6 (pirydoksyna), jak rowniez aminokwasy (cysteina, karnityna, tauryna) wlaczajac sie w szlaki przemian metabolicznych spowalniaja albo nawet odwracaja zaburzenia w nerwach obwodowych wywolane przewlekla cukrzyca, a tym samym usprawniaja i wspomagaja ich regeneracje.

Duze znaczenia podczas leczenia uzupelniajacego stopy cukrzycowej ma podawanie preparatów o dzialaniu antyoksydacyjnym, zawierajacych tzw. wymiatacze wolnych rodników (ang. "free radical scavengers"), takich jak selen, witamina C (kwas askorbinowy), witamina E (tokoferol), antocyjany, karotenoidy, bioflawonoidy, resweratrol, jak rowniez witaminy z grupy B, czyli witaminy B1, B6 i B12 (cyjanokobalamina).

Warto przypomniec, ze podczas nasilonego stresu oksydacyjnego wolne rodniki (ang. "free radicals") spelniaja w organizmie role obosiecznego miecza. Z jednej strony wzmacniaja mechanizmy odpornosciowe organizmu oraz pomagaja eliminowac drobnoustroje chorobotwórcze w ostrych zakazeniach i stanach zapalnych. Z drugiej strony pelnia zdecydowanie negatyna role przyczyniajac sie do powstawania miazdzycy, cukrzycy, nowotworów, chorób neurodegeneracyjnych, jak rowniez chorób przewleklych o podlozu zapalnym.

Nasilenie stresu oksydacyjnego, jakiemu nieustannie podlega organizm zalezy od ilosci i rodzaju wytwarzanych reaktywnych form tlenu (wolnych rodnikow), sprawnosci naturalnych mechanizmów obronnych organizmu, jak rowniez od zasobów pozostajacych do dyspozycji antyoksydantów.

Wolne rodniki powstaja w sposób ciagly w warunkach fizjologicznych na skutek niedoskonalosci ukladów sterujacych przemianami tlenu w ustroju. Ocenia sie, ze 1-2 proc. tlenu zuzywanego przez organizm w naturalnych procesach metabolicznych uczestniczy w wytwarzaniu reaktywnych form tlenu.

Wolne rodniki tlenowe sa to czastki bardzo nietrwale, czesto istniejace jedynie przez drobny ulamek sekundy, jednak wystarczajaco dlugo, aby doprowadzic do rozleglych uszkodzen lipidów (tluszczów), bialek oraz kwasów nukleinowych.

Dla przykladu, kiedy w niedokrwionych miesniach krew zmienia wlasciwosci, neutrofile (komórki ukladu odpornosciowego) uwalniaja wolne rodniki tlenowe. Kiedy ból zmusi chorego do zatrzymania sie, naplywa nowa porcja krwi i wyplukuje te szkodliwe substancje do calego ustroju, powodujac uszkodzenie narzadów odleglych - naczyn mózgowych, wiencowych.

Przed szkodliwymi nastepstwami dzialania wolnych rodników strzega nas naturalne mechanizmy obronne ustroju, miedzy innymi antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze oraz enzymy antyoksydacyjne.

Antyoksydanty sa to substancje majace zdolnosc wiazania i unieczynniania wolnych rodników tlenowych, stad ich nazwa ("wymiatacze"). Wiekszosc z nich, niestety, nie jest wytwarzana przez organizm, trzeba je zatem dostarczac z odpowiednim pozywieniem. Ponadto warunki, w jakich zyjemy sprzyjajac tworzeniu sie nadmiernych ilosci wolnych rodników, obnizaja rowniez zdolnosc samoobronna organizmu, przejawiajaca sie miedzy innymi w zmniejszonej produkcji antyoksydantów.

Enzymy antyoksydacyjne z kolei sa wytwarzane przez organizm jako wlasna, niezalezna od diety linia obrony. Jednak z uplywem lat ich skutecznosc rowniez maleje, czego wyrazem sa postepujace zmiany zwyrodnieniowe tkanek.

Naturalny preparat wspomagajacy Clear-G Formula - doustny suplement terapeutyczny w formie proszku o smaku cytrynowo-limonowym - zawiera sto dwadziescia (120) skladników - bioaktywnych substancji odzywczych i leczniczych, takich jak witaminy, mineraly, mikroelementy, antyoksydanty, aminokwasy, ziola i ekstrakty ziolowe oraz enzymy. Produkowany przez amerykanski koncern farmaceutyczny kontrolowany przez Agencje ds. Zywnosci i Lekow (FDA) spelnia on wymagania stawiane suplementom diety dostepnym na rynku polnocnoamerykanskim.

Odznaczajac sie równiez wlasciwosciami przeciwbakteryjnymi, przeciwzapalnymi i przeciwzakrzepowymi, pobudza on ukrwienie oraz krazenie w naczyniach tetniczych i zylnych, a tym samym przyspiesza odbudowe uszkodzonych tkanek. Ponadto wlaczajac sie w szlaki przemian metabolicznych przyczynia sie do spowolnienia, a nawet odwrocenia zaburzen w nerwach obwodowych, a tym samym do usprawnienia oraz wspomagania ich regeneracji.


Dlaczego kompleksowy preparat naturalny Clear-G Formula

Ze względu na obecnosc kilkudziesięciu bioaktywnych substancji odżywczych i leczniczych zakres działania preparatu Clear-G Formula jest bardzo szeroki. Jego zastosowanie klinicznie manifestuje się między innymi:

 • skroceniem czasu trwania bólu,
 • zmniejszeniem natęzenia bólu,
 • wydlużeniem dystansu chodzenia bez dolegliwosci bólowych,
 • wzrostem wskaznika kostkowo-ramiennego, czyli wzrostem stosunku cisnienia krwi mierzonego w tętnicach podudzia na wysokosci kostki do cisnienia krwi mierzonego w tętnicy ramiennej,
 • wzrostem cisnienia parcjalnego/czasteczkowego tlenu w chorej konczynie.

Stosowanie preparatu Clear-G Formula prowadzi do poprawy klinicznej chorych znacznie zwiększając ich szanse uratownia konczyny, czyli zapobieżenia lub uniknięcia częsciowej, całosciowej (dużej) albo ponownej amputacji, poprzez:

 • optymalizację diety pod kątem zawartosci niezbędnych substancji odżywczych;
 • poprawę odżywiania i metabolizmu tkanek stopy;
 • poprawę poziomu cukru (stęzenia glukozy) oraz lipidów we krwi (cholesterolu, triglycerydów);
 • spowalnianie lub odwracanie zaburzen w nerwach obwodowych - usprawnianie i wspomaganie ich regeneracji;
 • poprawę krązenia obwodowego;
 • poprawę udrożnienia tętnic, czyli zmniejszenie niedokrwienia konczyn; spowolnienie zmian miażdżycowych (bezoperacyjna rewaskularyzacja);
 • wzmocnienie scian naczyn krwionosnych;
 • zwiększoną elastycznosc, czyli zdolnosc do rozszerzania się naczyn;
 • zmniejszenie lepkosci oraz agregacji płytek krwi, tym samym zapobieganie powstawaniu zakrzepów;
 • poprawę funkcjonowania układu limfatycznego, zwłaszcza krążenia limfatycznego (naczyn chłonnych) połączonego z układem krwionosnym;
 • poprawę mikrokrążenia skory;
 • zwiększenie ogolnej i miejscowej odpornosci;
 • zmniejszenie ryzyka zakażenia (infekcji) dzięki poprawie przepływu oraz cisnienia krwi niezbędnego do wygojenia nieuszkodzonej skóry i tkanki podskórnej;
 • poprawę/przyspieszenie gojenia się owrzodzen;
 • zahamowanie postępu zmian martwiczych (nekrotycznych) oraz zmian troficznych, takich jak cienka skóra, zanik tkanki podskórnej;
 • zmniejszenie bólu, opuchlizny, obrzęków.

Preparat Clear-G Formula jest pomocny nie tylko w udrożnieniu krążenia obwodowego, lecz również w rozwoju tzw. krążenia obocznego występujacego u chorych z rozwiniętą i długotrwalą miażdżycą tętnic. Zjawisko krążenia obocznego cechuje tworzenie się drobnych tętniczek, tzw. bocznic, które na zasadzie "bajpasa" pozwalają układowi krwionosnemu omijac miejsca niedrożne, dzięki czemu krew moze przepływac z odcinka tętnicy powyżej niedrożnosci do tkanek znajdujących się poniżej miejsca niedrożnosci tętnicy. Wykształcone krążenie oboczne pozwala na minimalny wprawdzie, lecz wystarczający przepływ krwi wydatnie spowalniający niedotlenienie zagrożonych tkanek.

Preparat Clear-G Formula wydatnie poprawia efekty larwoterapii. Albowiem leczenie niegojących się ran przy pomocy larw bez wystarczającego udrożnienia krążenia rzadko konczy się całkowitym powodzeniem. Dlatego tez należy najpierw poprawic ukrwienie w chorej konczynie, a dopiero potem zastosowac larwoterapię, chyba że rany wymagają natychmiastowego zastosowania oczyszczania biochirurgicznego, tzn. w przypadku gdy tradycyjne metody (wycięcia martwicy, antybiotyki, preparaty enzymatyczne czy opatrunki hydrokoloidowe) nie są możliwe bądz też nie zapewniają szybkiego wyleczenia.

Poprzez dożywienie, dokrwienie oraz dotlenienie stopy cukrzycowej, tzn. poprawę krążenia w konczynie "od wewnatrz" preparat Clear-G Formula pomaga również zmniejszyc i złagodzic towarzyszący temu schorzeniu ból, a nawet doprowadzic do jego ustapienia - po warunkiem ze nie doszło juz do trwałych, zagrażających życiu zmian martwiczych wymagających bezzwłocznej amputacji.

Preparat Clear-G Formula pomaga też w leczeniu ogólnym zmian skórnych, takich jak zakażenia bakteryjne oraz grzybicze, przebarwienia dłoni i paznokci, nadmierna suchosc, złuszczanie, wypryski czy swiąd - dolegliwych zmian dermatologicznych występujących u diabetyków z niewyrównaną cukrzycą.

W przypadku kiedy doszło juz do amputacji, zażywanie preparatu Clear-G Formula przyspiesza gojenie się rany poamputacyjnej (kikuta), pomagając tym samym zapobiec pooperacyjnym powikłaniom, takim jak zakażenie kikuta, krwiak rany, martwica skory, obrzęk czy opuchlizna (formowanie kikuta następuje srednio w ciągu 100 dni po amputacji). Stosowany zapobiegawczo preparat Clear-G pomaga uniknąc amputacji drugiej konczyny często zagrożonej rozwojem zespołu stopy cukrzycowej oraz miażdżycy niedokrwiennej u przewlekle chorych.

Kiedy i jak należy zażywać preparat Clear-G Formula

A. Zastosowanie profilaktyczne (zapobiegawcze)

Zażywanie preparatu Clear-G Formula przez osoby przewlekle chore na cukrzycę pomaga zapobiec rozwojowi oraz uniknąć powikłań zespołu stopy cukrzycowej. Ponieważ obok ruchu, wysiłku fizycznego, właściwe odżywianie jest jednym z podstawowych czynników mających wpływ na wyniki leczenia cukrzycy suplementacja naturalna jest niezbędna dla utrzymania optymalnego funkcjonowania organizmu, szczególnie wówczas, kiedy jest on obciążony zaburzeniami przemiany dostarczanych z pożywieniem węglowodanów, co prowadzi do tak poważnych problemów jak owrzodzenia czy trudno gojące się rany.

Biorąc pod uwagę zatrucie środowiska, wyjałowione gleby oraz obecną technologię przetwarzania żywnosci (chemiczne środki konserwujące, barwniki, ulepszacze itd.), dostarczanie tych cennych związków z codziennej diety jest niewystarczające. Stąd też optymalizacja codziennej diety w postaci podwyższonej dawki komórkowych substancji odżywczych jest niezmiernie ważna, a właściwie konieczna dla osób z zaburzeniami metabolicznymi.

A zatem osobom przewlekle chorym na cukrzycę zagrożonym rozwojem zespołu stopy cukrzycowej, np. z pierwszymi symptomami zmian chorobowych, zaleca się zażywanie preparatu Clear-G Formula dwa (2) razy dziennie:

 • rano, zaraz po śniadaniu, oraz
 • po południu, między godz. 15:00 a 17:00.

W tym celu należy jedną plastikową miarkę preparatu (załączoną do pojemnika) dokładnie zmieszac z 1/2 szklanki wody (filtrowanej oraz przegotowanej, albo butelkowanej) i niezwłocznie wypić. Ponieważ na dnie i na ściankach szklanki mogą pozostać resztki nierozpuszczonego proszku w postaci osadu, należy szklankę wypełnić do połowy wodą, dokładnie płyn wymieszać, a następnie duszkiem wypić.

Jedno opakowanie preparatu Clear-G Formula wystarcza na dwa (2) miesiące regularnego stosowania profilaktycznego (zapobiegawczego).

UWAGA: W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów) oraz antybiotyków zaleca się zachowanie co najmniej dwugodzinnej przerwy pomiędzy nimi a preparatem Clear-G Formula w celu zapewnienia jego skuteczności oraz możliwości osiągnięcia optymalnych wyników. Wszelkie wątpliwości należy konsultować z lekarzem prowadzącym lub specjalistą.

B. Zastosowanie terapeutyczne (wspomagające)

Osobom z zespołem stopy cukrzycowej, np. z trudno gojącymi się owrzodzeniami zaleca się zażywanie preparatu Clear-G Formula w następujący sposób:

 • Pierwszego dnia (1x): jedną plastikową miarkę (załączoną do pojemnika) - zaraz po śniadaniu. Preparat należy dokładnie zmieszać z 1/2 szklanki wody (filtrowanej oraz przegotowanej, albo butelkowanej) i niezwłocznie wypić.
 • Drugiego dnia (2x): dwie miarki - jedną zaraz po śniadaniu, drugą po obiedzie, przygotowane w wyżej podany sposób.
 • Trzeciego dnia (3x): trzy miarki - jedną po śniadaniu, jedną po obiedzie, jedną po kolacji.
 • Od czwartego dnia (4x) aż do całkowitego opróżnienia pojemnika: cztery miarki dziennie, tzn. jedną miarkę co trzy godziny, rozpoczynając od porannej dawki (zaraz po śniadaniu).

Po wypiciu mieszanki na dnie i na ściankach szklanki mogą pozostać resztki nierozpuszczonego proszku w postaci osadu. Wobec czego należy szklankę wypełnić do połowy wodą, dokładnie płyn wymieszać, a następnie duszkiem wypić. Nie zaleca się zażywania preparatu po godzinie 18:00, ponieważ u niektórych osób może on spowodować utrudnienie zasypiania (zapadnięcia w głęboki sen).

Jedno opakowanie preparatu Clear-G Formula wystarcza na jeden miesiąc stosowania terapeutycznego (wspomagającego).

UWAGA: W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów) oraz antybiotyków zaleca się zachowanie co najmniej dwugodzinnej przerwy pomiedzy nimi a preparatem Clear-G Formula w celu zapewnienia jego skuteczności oraz możliwości osiągnięcia optymalnych wyników. Wszelkie wątpliwości należy konsultować z lekarzem prowadzącym lub specjalistą.

Jak długo należy zażywać preparat Clear-G Formula

Odpowiedz na to pytanie rozpoczniemy od smutnej, z życia wziętej obserwacji. Otoż, bardzo często chorzy ze stopą cukrzycową lub z miażdżycą niedokrwienną miesiącami, a nawet latami poddają się standardowym metodom leczenia wyrażając zgodę na okaleczające zabiegi chirurgiczne, kupując refundowane i nierefundowane leki, masci i opatrunki. Po wypisaniu ze szpitala często skazani zostają oni na wyczekiwanie w długich kolejkach do rożnych specjalistow.

Jesli w koncu, zdesperowani i nierzadko pozostawieni samym sobie, zdecydują się na alternatywną terapię wspomagajacą, to spodziewają się natychmiastowych, ewidentnych efektow działania. Kiedy zas nie odczuwają szybkiej poprawy, rezygnują rozumując na pozor słusznie: "Jesli nie pomogli ani specjalisci, ani rozmaite leki, masci i opatrunki, to już nic więcej nie da się zrobic".

Rozumowanie poprawne, często jednak prowadzące do poddania się... amputacji.

Dlatego też jesli zdecydują się Panstwo przyjmowac preparat Clear-G Formula, to prosimy nie traktowac go jako magicznego specyfiku o cudownym, natychmiastowym działaniu! Albowiem jego stosowanie, obok systematycznosci oraz wytrwałosci, wymaga przede wszystkim czasu - pod warunkiem ze nie doszło juz do bezposredniego zagrożenia zycia chorego wymagającego natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

Pomimo tego, ze każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego rozpatrzenia, z satysfakcja możemy Panstwa poinformowac, ze u większosci użytkownikow preparatu Clear-G Formula pierwsze objawy cofania się zmian chorobowych można zaobserwowac już na początku drugiego miesiąca kuracji. Dlatego też radzimy zażywac regularnie preparat przez co najmniej dwa kolejne miesiące w pełnej dawce, tj. cztery razy (4x) dziennie, ponieważ tyle potrzeba czasu, żeby ocenic jego działanie. (Zalecenie to pozostaje rownież w zgodzie ze standardowym 60-dniowym minimum stawianym suplementom diety typu "multi").

W przypadku jednak przewlekłych, rozległych i głębokich owrzodzen postępy w gojeniu - w zależnosci od stanu stopy i ogolnego stanu zdrowia chorego - ze zrozumiałych względow przebiegają znacznie wolniej. Statystycznie i procentowo przedstawiają się one następujaco, aczkolwiek proces gojenia moze przebiegac rożnie u poszczegolnych osob:

  • Drugi miesiąc terapii (systematyczne zazywanie preparatu oraz stała opieka lekarska): 15%-25% poprawy
  • Trzeci: 25%-35%
  • Czwarty: 35%-45%
  • Piąty: 45%-55%
  • Szosty: 55%-65%
  • Siodmy: 65%-75%
  • Osmy: 75%-85%

UWAGA: Podczas terapii przy pomocy preparatu Clear-G Formula może też pojawic się okresowe nasilenie objawow, takich jak uczucie mrowienia czy bolu (kłucia) albo nawet miejscowego krwawienia wokoł rany czy owrzodzenia. Jako efekt przejsciowy są one rezultatem dokonujących się procesów regeneracyjnych chorych tkanek.

Należy również pamiętac o tym, ze stopa cukrzycowa nie powinna byc moczona w wodzie, nawet z ziołami i solami kąpielowymi. Albowiem chore tkanki - słabo ukrwione, rozpulchnione i wilgotne - stają się jeszcze bardziej podatne na urazy i infekcje. Rany na stopie można jedynie przemywac bezposrednio przed założeniem opatrunku - najlepiej solą fizjologiczną lub bieżącym strumieniem wody o temperaturze ciala, bez mydła i srodków dezynfekujących.

W ramach prywatnej dokumentacji podczas stosowania preparatu Clear-G Formula zalecane jest robienie zdjęc uszkodzen stopy (owrzodzenia, rany, itp.) przy pomocy typowego cyfrowego aparatu fotograficznego. Zdjęcia powinny byc datowane, a następnie wprowadzane na komputer. W okolicy fotografowanego uszkodzenia na stopie za każdym razem należy umiescic kwadrat o boku 1cm tak, aby można było obliczyc powierzchnię uszkodzenia (owrzodzenia, rany, itp.), jak rowniez porownywac dokonujące się w tym miejscu zmiany.

Ćwiczenia stopy cukrzycowej do samodzielnego wykonywania

Osoby z chorą stopą nie powinny unikac ruchu, ponieważ oprocz poprawy samopoczucia ruch wzmacnia mięsnie, a tym samym poprawia krążenie, co z kolei pomaga zmniejszyc bol niedokrwienny, jak rownież przyspieszyc gojenie ran.

I. Przyciąganie i napinanie stop
Sposob wykonania: Siedząc na krzesle (lub leżąc) i nie odrywając pięt od podłogi lub materaca (1) wyprostowujemy nogi w kolanach, (2) zginamy palce stop wraz z przodostopiem do dołu, (3) podciągamy palce stop wraz z przodostopiem do góry, (4) podtrzymujemy napinając jednoczesnie mięsnie łydki przez 10 sekund (lub licząc powoli do dziesięciu).
Liczba powtorzen: 30
Czas trwania: 5 min.
Częstotliwosc wykonywania: kilkanascie razy dziennie (w sumie 2-3 godziny), zwłaszcza przez osoby unieruchomione, zmuszone do pozostawania w pozycji lezącej.

II. Zataczanie koł przednią częscią stop
Sposob wykonania: Siedząc na krzesle lub leżąc i nie odrywając pięt od podłogi lub materaca (1) zataczamy przednią częscia stop koła, (2) raz w lewo, (3) raz w prawo.
Czas trwania: 10 min.
Częstotliwosc wykonywania: kilka razy dziennie.


Preparat Clear-G Formula: Zbyt piękne, aby było prawdziwe?


Mgr Andrzej Mierzejewski RHN, BHT, MA, tworca Clear-G Formula udziela informacji na temat preparatu oraz sluzy porada mailem lub telefonicznie pod numerem 001-705-304-0160 w poniedzialki, srody i piatki w godz. od 17:00 do 21:00 (z wyjatkiem swiat).

Niedostateczna edukacja pacjenta jest jednym z najczestszych czynnikow ryzyka utraty konczyny przez chorych z przewlekłą, trwajacą przeszło 10 lat cukrzycą.

Ze wzgledu na szeroki zakres działania terapeutycznego własciwosci preparatu Clear-G Formula u wielu osob mogą wzbudzac - i nierzadko wzbudzają - uczucia niedowierzania czy tez nieufnosci bądz nawet podejrzliwosci. W dobie Internetu jest to całkiem zrozumiale.

Otoz pragniemy Panstwa zapewnic, że zastosowanie komplementarne preparatu Clear-G Formula w przypadku zespołu stopy cukrzycowej oraz miażdżycy niedokrwiennej jest poparte zarowno wiedzą teoretyczną, jak i kliniczną oraz empiryczną - przypadkami wzietymi z zycia.

Dlatego tez gorąco zachecamy Panstwa do kontaktowania sie z nami, zadawania pytan, żądania dodatkowych wyjasnien, jak rownież zgłaszania zastrzeżen czy też uwag. Pragniemy bowiem, aby decyzja Panstwa była wolna od jakichkolwiek niedomowien czy wątpliwosci.

Prosimy takze pamietac o tym, ze żaden e-mail Panstwa nie pozostanie bez odpowiedzi, nawet ten odsadzający nas od czci i wiary, bo i takowe sie zdarzają. Tylko w ten sposob unikniemy nieporozumien nierzadko bedących wynikiem panującej powszechnie - jak to okreslił jeden z naszych klientow - "choroby nadmiernej podejrzliwosci i braku wiary w ludzi".

Preparat Clear-G Formula: Dlaczego nie usłyszą Panstwo o nim od lekarza?


Mgr Andrzej Mierzejewski RHN, BHT, MA, tworca Clear-G Formula udziela informacji na temat preparatu oraz sluzy porada mailem lub telefonicznie pod numerem 001-705-304-0160 w poniedzialki, srody i piatki w godz. od 17:00 do 20:00 (z wyjatkiem swiat).

Suplement diety jest srodkiem spozywczym, ktorego celem jest uzupełnienie normalnej diety, bedący skoncentrowanym zrodłem witamin lub składnikow mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odzywczy lub inny fizjologiczny, pojedynczych lub złozonych... (Dz. U. 2010r. Nr 136, poz. 914 z pozn. zm.).

Preparat Clear-G Formula produkowany przez amerykanski koncern farmaceutyczny, kontrolowany przez Agencje ds. Zywnosci i Lekow (FDA), spełnia wymagania stawiane suplementom diety dostepnym na rynku połnocnoamerykanskim. Terapia wspomagajaca przy jego uzyciu jest zaliczana do kategorii tzw. terapii niesprawdzonych [czytaj: nieuznawanych przez lekarzy medycyny konwencjonalnej], czyli takich jak hiperbaria tlenowa, terapia podcisnieniowa czy terapia larwalna (larwoterapia). Stad tez takze i w Polsce nie opromienia jej blask medycznego autorytetu, jako ze standardowa medycyna jest zainteresowana jedynie stricte medyczno-farmakologicznymi, nie zas komplementarnymi metodami leczenia zespołu stopy cukrzycowej i miazdzycy niedokrwiennej.

Preparat Clear-G Formula jest unikalnym kompleksowym suplementem diety, czyli odpowiednikiem leku o naturalnym pochodzeniu i pozytywnym działaniu, nie powodujacym uzaleznien i bez działan ubocznych, zawierajacym przeszło sto bioaktywnych substancji odzywczych i leczniczych, takich jak witaminy, minerały, mikroelementy, antyoksydanty, aminokwasy, zioła i ekstrakty ziołowe oraz enzymy.

Niestety, pomimo swej skutecznosci bywa on w swiecie lekarzy traktowany jako - lagodnie mowiac - zbedny wydatek. Ci zas, ktorzy sa przeciwni wszelkim suplementom diety, uwazaja go za "substancje pseudolecznicza", mimo ze rezultaty uzyskane dzieki zazywaniu tejze "substancji" u wielu z nich wywoluja... "ogromne zdziwienie". I nic poza tym, niestety. Inni z kolei, ewidentna i stwierdzona poprawe stanu pacjenta przypisuja tzw. efektowi placebo (sama wiara w to, ze cos nam pomoze, pomaga). Trudno o cos bardziej niesprawiedliwego i odleglego od prawdy!

A dzieje sie tak miedzy innymi dlatego, ze lekarze podczas wieloletnich studiow medycznych praktycznie nie maja osobnych zajec, wykladow i egzaminow z tematu wplywu ziol i witamin oraz odpowiedniej diety na stan naszego zdrowia.

Nalezy zatem zrozumiec irytacje lekarza, ktorego pacjent pyta o zastosowanie nieznanego mu suplementu zywieniowego. Co ma Pan czy Pani Doktor odpowiedziec, jesli nie posiada fachowej wiedzy na temat wlasciwosci skladnikow tego suplementu?!

Jedynie niewielu lekarzy, czesto na wlasna reke, zdobywa wiedze na temat dzialania witamin, mikro- i makroelementow i wykorzystuje ja w swojej praktyce lekarskiej dla dobra swych pacjentow - nierzadko ryzykujac utrate... prawa do wykonywania zawodu.

O ile zatem lekarze na ogol powstrzymuja sie od wyrazania jednoznacznych opinii na temat preparatu Clear-G Formula, o tyle farmaceutom na przyklad zdarza sie otwarcie watpic w jego "opisywane wspaniale i rewelacyjne efekty". Jak wspomina jeden z naszych klientow, poproszony o porade ("kupic czy nie kupic?") zaprzyjazniony pan magister z pobliskiej apteki odpowiedzial mu wprost, ze jego zdaniem nasz preparat "na pewno nie jest wart takiej ceny, zwlaszcza przy duzych zmianach chorobowych".

Na szczescie, osoba pytajaca, cierpiaca wlasnie z powodu "powaznych i zaawansowanych zmian chorobowych", nie posluchala znajomego i pomimo "takiej ceny" zdecydowala sie na kuracje przy pomocy naszego preparatu - dzieki czemu uniknela amputacji...

Preparat Clear-G Formula: Kto nie ryzykuje...


W zyciu podejmowanie ryzyka jest czyms naturalnym, dotyczy bowiem wiekszosci naszych decyzji. Najogolniej ryzyko daloby sie okreslic jako stopien potencjalnej straty. Na co dzien mozna uslyszec, ze grajac np. na loterii, nic sie nie ryzykuje. Czy na pewno? Ryzykujemy przeciez przegrana, co za tym idzie, cene jaka zaplacilismy za los.

Bardzo czesto wysokosc ceny, jaka nalezy zaplacic za ryzyko, wplywa na decyzje. Innymi slowy, im wyzsza wygrana i nizsza cena, tym wieksza nasza sklonnosc to kupna losu.

Nie bez powodu odwolujemy sie tutaj do przykladu gry na loterii, poniewaz jako tworcy preparatu Clear-G Formula zdajemy sobie sprawe z tego, ze dla wiekszosci klientow kupowanie produktow zdrowotnych, czyli "losu" na Internecie ("loterii") jest ogromnym ryzykiem, szczegolnie jesli cena tego "losu" jest wysoka.

Mimo ze w codziennym zyciu nasza naturalna tendencja jest dazenie do minimalizowania ryzyka (i zwiekszania korzysci), myslenie jednak wylacznie w kategoriach ekonomicznych czesto dziala na nasza... niekorzysc, zwlaszcza gdy w gre wchodzi ZDROWIE. Jak mowi stare, lecz jakze prawdziwe i nadal aktualne powiedzenie: "kto nie ryzykuje, ten nic nie traci, ale i nic nie zyskuje".

Dysponujac wieloletnim doswiadczeniem wskazujacym jednoznacznie na istotna role preparatu terapeutycznego Clear-G Formula w profilaktyce i leczeniu zespolu stopy cukrzycowej oraz miazdzycy niedokrwiennej gotowi jestesmy do podjecia badan klinicznych w kraju, zwlaszcza wspolnie z wielospecjalistycznymi gabinetami stopy cukrzycowej w Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy w Gdansku dysponujacymi odpowiednia baza. Bylaby to znakomita okazja nie tylko do blizszego zapoznania lekarzy specjalistow z naszym preparatem, lecz rowniez do obiektywnego rozpatrzenia mozliwosci jego zastosowania w ramach standardowych metod.

Tymczasem o skutecznosci preparatu Clear-G Formula zaswiadczaja rzesze jego uzytkownikow w kilkudziesieciu krajach swiata, w tym rowniez w Polsce. Oto kolejna opinia chorego ze stopa cukrzycowa, tym razem z Malopolski:


Zawiercie, 21 wrzesnia 2012 r.

Szanowny Panie Andrzeju Mierzejewski!

Od 24 lat choruje na cukrzyce (mam 61 lat). W roku ubieglym dotknelo mnie najgorsze powikanie tej choroby: stopa cukrzycowa.

Orzeczenie chirurgow brzmialo: amputacja stopy, w najlepszym razie - palucha. Bylem przerazony! Martwica palucha postepowala blyskawicznie siegajac stopy.

Przy wsparciu rodziny postanowilem walczyc.

Szukalem pomocy w Gabinecie Stopy Cukrzycowej w Krakowie u wielu lekarzy, profesorow. Slyszalem tylko jedno: amputacja (kosci byly na wierzchu!).

W Internecie dowiedzialem sie o kanadyjskim preparacie Clear-G Formula.

Mimo dosc wysokiej, jak na moje mozliwosci, ceny zamowilem 3 opakowania i od razu zaczalem zazywac preparat.

Stopa cukrzycowa swiadectwo: Pielegnacja rany przy wsparciu preparatu Clear-G Formula doprowadzila do tego ze mam
Najpierw od zdrowej tkanki zaczela sie oddzielac martwica, ktora chirurg systematycznie usuwal (kosci byly widoczne). I bardzo powoli, ku mojej radosci, zaczela powstawac nowa tkanka.

Zachecony tymi postepami zamowilem nastepne 3 opakowania.

Pielegnacja rany przy wsparciu preparatu doprowadzila do tego, ze mam... "nowy" paluch. Pozostala tylko sucha ranka wielkosci ok. 2 mm.

Na podstawie mojego przypadku moge powiedziec, ze ten preparat Clear-G Formula dobrze wspomaga leczenie rany na stopie cukrzycowej.

W zalaczeniu przesylam zdjecie "nowego" palucha - stan aktualny po leczeniu preparatem.

Dziekuje i pozdrawiam,

Roman F.

  ZASTRZEZENIE ODPOWIEDZIALNOSCI: Ze wzgledu na subiektywny charakter opinii uzytkownikow na temat preparatu Clear-G Formula, nie bierzemy zadnej odpowiedzialnosci, ani posredniej ani bezposredniej, za sposob ich interpretowania oraz wykorzystania. ~ StopaCukrzycowa.com

Preparat Clear-G Formula: Nie zwlekaj, zacznij dzialac!


Mgr Andrzej Mierzejewski RHN, BHT, MA, tworca Clear-G Formula udziela informacji na temat preparatu oraz sluzy porada mailem lub telefonicznie pod numerem 001-705-304-0160 w poniedzialki, srody i piatki w godz. od 17:00 do 20:00 (z wyjatkiem swiat).

Polecajac preparat Clear-G Formula bynajmniej nie namawiamy do rezygnacji z opieki lekarskiej czy tez do niepoddawania sie interwencji medycznej, np. do odmowy zgody na amputacje. Przypominamy jedynie, ze leczenie powiklan stopy cukrzycowej nie spoczywa wylacznie na barkach lekarzy, ktorzy dzialaja w ramach okreslonego modelu opieki zdrowotnej, zgodnie z otrzymanym przygotowaniem zawodowym oraz obowiazujacymi przepisami prawnymi.

Odpowiedzialni za leczenie stopy cukrzycowej sa rowniez sami chorzy. Oznacza to, ze powinni oni byc bardziej aktywni, jak rowniez otwarci na uzupelniajace, niestandardowe metody leczenia. Albowiem - jak wskazuja doniesienia naukowe - biernosc chorych dziala tylko na ich niekorzysc, czego dowodem jest utrzymujacy sie w kraju wysoki odsetek amputacji konczyn.

Innymi slowy, korzystajac z fachowej pomocy medycznej chorzy powinni jednoczesnie zainteresowac sie mozliwosciami korzystania z terapii wspomagajacych, miedzy innymi takich jak hiperbaria tlenowa, terapia podcisnieniowa, terapia larwalna (larwoterapia) czy tez nasz preparat Clear-G Formula. Albowiem leczenie kompleksowe przy zastosowaniu zarowno metod standardowych jak i terapii komplementarnych znacznie zwieksza szanse uratowania zagrozonej stopy czy tez konczyny.

Nie siedz zatem z zalozonymi rekami pozwalajac rozwijac sie chorobie. Nie zwlekaj i zacznij dzialac! Twoje zdrowie jest najwazniejsze. Byc moze masz rodzine, dzieci, wnuki. Pomysl rowniez o nich...

Mgr Andrzej Mierzejewski, RHN, BHT, MA, tworca Clear-G Formula udziela informacji na temat preparatu oraz sluzy porada mailem: Mgr Andrzej Mierzejewski | Preparat naturalny Clear-G Formula | Kompleksowy suplement diety | Informacje porada zamowienie lub telefonicznie pod numerem: 001-705-304-0160 w poniedzialki, srody i piatki w godz. od 17:00 do 20:00 (z wyjatkiem swiat). Czasem jeden e-mail lub telefon moze zmienic Twoje wlasne zycie albo zycie drogiej, bliskiej Ci osoby...

Dlatego tez goraco zachecamy do kontaktowania sie z nami, zadawania pytan, zadania dodatkowych wyjasnien, jak rowniez zglaszania zastrzezen czy tez uwag. Pragniemy bowiem, aby podjeta decyzja byla wolna od jakichkolwiek niedomowien czy watpliwosci.

Prosimy takze pamietac o tym, ze zaden e-mail nie pozostanie bez odpowiedzi, nawet ten odsadzajacy nas od czci i wiary, bo i takowe sie zdarzaja. Tylko w ten sposob unikniemy nieporozumien nierzadko bedacych wynikiem panujacej powszechnie - jak to okreslil jeden z naszych klientow - "choroby nadmiernej podejrzliwosci i braku wiary w ludzi".

Nasza misja jest niesienie konkretnej pomocy cukrzykom w potrzebie, zwlaszcza osobom zagrozonym rozwojem zespolu stopy cukrzycowej.


Zastrzezenia odpowiedzialnosci: Zazywanie preparatu naturalnego (suplementu terapeutycznego) Clear-G Formula nie zastepuje wizyty w gabinecie lekarskim, nie sluzy samoleczeniu, jak rowniez nie oznacza pominiecia aktualnie stosowanych lekow. Wszelkie watpliwosci nalezy konsultowac z lekarzem (prowadzacym lub specjalista) albo farmaceuta. Dolaczona do preparatu ulotka zawiera informacje na temat jego stosowania, co decyduje o skutecznosci i bezpieczenstwie preparatu. Zaden suplement diety nie moze byc stosowany jako zamiennik zróznicowanej, zbilansowanej diety sprzyjajacej prawidlowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.

Mgr Andrzej Mierzejewski RHN, BHT, MA, tworca Clear-G Formula udziela informacji na temat preparatu oraz sluzy porada mailem lub telefonicznie pod numerem 001-705-304-0160 w poniedzialki, srody i piatki w godz. od 17:00 do 20:00 (z wyjatkiem swiat). Mgr Andrzej Mierzejewski, RHN, BHT, MA, tworca Clear-G Formula udziela informacji na temat preparatu oraz sluzy porada mailem: Mgr Andrzej Mierzejewski | Preparat naturalny Clear-G Formula | Kompleksowy suplement diety | Informacje porada zamowienie lub telefonicznie pod numerem: 001-705-304-0160 w poniedzialki, srody i piatki w godz. od 17:00 do 20:00 (z wyjatkiem swiat).
* W przypadku gdy link mailowy ("wyslij wiadomosc") nie dziala prosimy o kontakt pod nastepujacym adresem: info["malpa"]stopacukrzycowa.com


 [Powrot do poprzedniej strony] 

[ Strona glowna ]    Preparat Clear-G Formula | Terapeutyczny suplement diety | Stopa cukrzycowa   

Reverse Gangrene.com | Naturalna komplementarna metoda zapobiegania oraz wspomagania konwencjonalnego leczenia gangreny suchej martwicy zgorzeli jako powiklan zespolu stopy cukrzycowej
© 2008-2014 Stopa Cukrzycowa.com. A Division of ReverseGangrene.com by Full of Health Inc. Kompleksowy suplement diety, naturalny preparat wspomagajacy Clear-G Formula. Wszelkie prawa zastrzezone. Jak leczyc gangrene (martwice, zgorzel) sucha aby zapobiec oraz uniknac amputacji tzw. stopy cukrzycowej - zespolu powaznych powiklanian cukrzycy prowadzacych do zaburzen unerwienia, uszkodzenia naczyn krwionosnych, niedokrwienia i miazdzycy stopy metoda niekonwencjonalna. Prezentowana witryna internetowa ma wylacznie charakter informacyjno-edukacyjny. Ogolne informacje na temat gangreny (zgorzeli, martwicy) i postepowania w przypadku zespolu stopy cukrzycowej w zadnym stopniu nie zastepuja fachowej porady lekarskiej. Autorzy nie biora zadnej odpowiedzialnosci, ani posredniej ani bezposredniej, za sposob wykorzystania i interpretowania informacji zawartych na wymienionej witrynie internetowej.

Site Meter